Gönderen Konu: imzalanan işten cıkış ibranamesı  (Okunma sayısı 2289 defa)

BABAKIZ

• Yeni Üye
  • *
imzalanan işten cıkış ibranamesı
« : 01 Ağustos 2014, 03:56:46 »
MERHABA ARKADAŞLARIN BENIM SIZLERE SIRASIYLA ANLATMAK ISTEDIGIM BIR KONU VAR..05.10.2000 TARIHINDE BIR FIRMAYA GIRDIM 14.02.2014 TARIHINDE BELIMDE 3 FITIKTAN DOLAYI VE HASTANENIN VERDIGI RAPORLA İŞTEN CIKTIM..SONRA BANA İŞ YERINDEN MUHASEBECI GELDI VE BANA 13.000 TAZMINAT HAKKIN VAR DEDI.BENDE SON ALDIGIM MAAŞ 2000 LIRA DEDIM ARAYA BUYUKLERI SOKUP YANI BABAMI FILAN BIRAZ TARTISTIKTAN SONRA BEN 25.000 TL IBRANAMEYE IMZA ATTIM AMA ARADA BIRAZ TEHDIT VAR.TEHDITI ANLATACAGIM..NEYSE SONRA KALDIGIM YERDEN..TAKSITE BOLUNDU 25.000 HER AYIN SONU AMA ODEMELER HEP BIR AY AKSIYOR BENIMDE BANKAYA BORCUMDAN DOLAYI BANKA SIKISTIRIYOR VE UCE BESE BAKMADAN ARABAMI SATTIM..TEHDIT MESELESINE GELINCE...BIZIM IŞ YERINDE HURDA CIKARDI VE HERKES BUNU SATAR, HERKESE SIGARA YIYECEK VEYA IHIYACI OLANA VERILIR,TABI BU ARADA KAMERALARDA VAR BUNU HERKES BILIYOR TABIKI BEN 14.02.2014 TE CIKTIM BANA DIYORLARKI SIMDI ....02.2013 YILINDA HURDA SATTIN ELIMIZDE HARDDISK VAR DIYORLAR..BENDE BUNDAN DOLAYI BIRAZ KORKUYLA İMZA ATTIM..VE BANA CEP TELIMDE MESAJ VAR ATTIAR ONLAR..KOZ KULLANDILAR ACIKCASI..BIZ 10.5 SAAT CALISIRDIR ÖĞLE PAYDOSU YOK YEMEK YE CALIS SABAH 8.30 AKSAM 19.00 YANİ YILLIK IZIN 14 SENE CALISTIGIM HALDE 15 GUN ONUDA KULLANAMAZDIK 3 GUN KULLAN SONRA ARARLAR GELIRSEN GEL GELMEZSEN YARIN HIC GELME,SIZE 2.000 MAAŞ MESAİ YOK DENILDI SİGORTA EN SON 1.075 ÖDENİYOR.VE BENI 14 SENE ZARFI ICINDE İŞTEN CIKIŞ İŞE GİRİŞ GÖSTERDİLER BEN İMZA ATMADIM AMA HİÇ BİR ŞEYE KAFALARINA GÖRE,HAFTA SONU CUMARTESİ CALIŞ,PAZAR CAGIRIRLAR,CALISIRSIN MESAİ YOK,FIKRI OLAN MAHKEYE VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM TAZMINATLAR DAHA VAR BİTMEDİ YANİ SİZCE NE YAPMALIYIM HIMMM BİRDE SAĞ SOLA NE DİYORMUŞ HIRSIZLIK YAPTI O BEN İŞTEN KOVDUM DIYORMUŞ TANIDIKLARA BIRAZ FAZLA OLDU AMA KUSURA BAKMAYIN.TESEKKURLER..

moderator

• Yönetici
  • Kahraman Üye
Ynt: imzalanan işten cıkış ibranamesı
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2014, 14:09:12 »
Merhaba
Sizin eksik ve gecikmeli ödenen kıdem tazminatı alacaklarınız için ayrıca ödenmeyen fazla mesai ücretleriniz için dava açma hakkınız var. İşveren sizin iş yerinden hurda çıkardığınız gerekçesiyle sizi işten çıkaracaksa bunu olayın olduğu(öğrenildiği) tarihten itibaren 6 iş günü içinde yapması gerekirdi. Yani bu hakkını zaten kaybetmiş. Dolayısı ile o tehdit anlamsız. Kaldı ki siz iş yerinden habersiz hurda çıkarmamışsınız. Dolayısı ile zaman kaybetmeden bir avukatla görüşerek birlikte hareket edin.
iyi günler